Translate

Staff Directory

Search for staff member

Administration

Zan Hess

Zan Hess

PRINCIPAL
Cheryl Ashdown

Cheryl Ashdown

ASSISTANT PRINCIPAL
Robyn Giacchi

Robyn Giacchi

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Kristene Allen

Kristene Allen

OFFICE ASSISTANT IV
Kristin Dunagan

Kristin Dunagan

REGISTRAR
Caterina Huffman

Caterina Huffman

OFFICE ASSISTANT II
Kelly Hughes

Kelly Hughes

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I

Student Services

Isabelle Caballero

Isabelle Caballero

SPEECH PATHOLOGIST
Mary Dietrich

Mary Dietrich

ACADEMIC COACH
Ann Domholt

Ann Domholt

RESOURCE ROOM TEACHER
Kaarin Ekstrum

Kaarin Ekstrum

SPEECH PATHOLOGIST
James Evans

James Evans

RESOURCE ROOM TEACHER
Shelby Hawkinson

Shelby Hawkinson

COUNSELOR
Richard Herbst

Richard Herbst

CAMPUS SUPERVISOR
Lindsay Laing

Lindsay Laing

ACADEMIC COACH
Timothy Livingston

Timothy Livingston

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Heidi Rodriguez

Heidi Rodriguez

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Maria Rubio

Maria Rubio

RESOURCE ROOM TEACHER
Jessica Siger

Jessica Siger

PSYCHOLOGIST
Fanya Stein

Fanya Stein

COUNSELOR
Kyle Steinhauer

Kyle Steinhauer

SOCIAL WORKER
Nikki Thrower

Nikki Thrower

COUNSELOR
Stephanie Yelder

Stephanie Yelder

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Frances Oconnor

Frances Oconnor

NURSE

Teachers

Melissa Arguello

Melissa Arguello

MATH TEACHER
Joshua Bannister

Joshua Bannister

ALTERNATIVE SCHOOL
Susan Bomber

Susan Bomber

STRUCTURED ROUTINES CENTER
Sarah Bray

Sarah Bray

PE/HEALTH
Kerensa Brougham

Kerensa Brougham

MATH TEACHER
Matthew Brown

Matthew Brown

ESL TEACHER
Spencer Browning

Spencer Browning

PE/HEALTH
Isabelle Caballero

Isabelle Caballero

SPEECH PATHOLOGIST
Steven Cantor

Steven Cantor

SCIENCE TEACHER
Rubi Cardenas

Rubi Cardenas

SOCIAL STUDIES
Chad Carnes

Chad Carnes

MATH TEACHER
Monica Cavarino

Monica Cavarino

ART
Carolee Dearborn

Carolee Dearborn

SCIENCE TEACHER
Jennifer Deeb

Jennifer Deeb

SCIENCE TEACHER
Ann Domholt

Ann Domholt

RESOURCE ROOM TEACHER
Tara Duplessie

Tara Duplessie

MATH TEACHER
Kaarin Ekstrum

Kaarin Ekstrum

SPEECH PATHOLOGIST
James Evans

James Evans

RESOURCE ROOM TEACHER
Brandon Fricke

Brandon Fricke

PE/HEALTH
Andrew Gagnier

Andrew Gagnier

MATH TEACHER
Nicholas Hauser

Nicholas Hauser

DRAMA
Benjamin Kuykendall

Benjamin Kuykendall

SCIENCE TEACHER
Irma Laskaris

Irma Laskaris

BILINGUAL FACILITATOR I
Rebecca Leibowitz

Rebecca Leibowitz

ART
Saige Lyons

Saige Lyons

PE/HEALTH
Christopher Miller

Christopher Miller

SOCIAL STUDIES
Sandra Miller

Sandra Miller

MATH TEACHER
Chessa Mitchell

Chessa Mitchell

SCIENCE TEACHER
Kristine Napper

Kristine Napper

SOCIAL STUDIES
Jesse Natividad

Jesse Natividad

BAND
Kelly O'Brien-Carnevale

Kelly O'Brien-Carnevale

ESL TEACHER
Jill Otermat

Jill Otermat

COMPUTER/SECONDARY
Shawn Parker

Shawn Parker

SCIENCE TEACHER, SPANISH
Angelica Ramos-Americano

Angelica Ramos-Americano

SOCIAL STUDIES
Jody Reeg

Jody Reeg

SECONDARY TEACHER, SOCIAL STUDIES
Heidi Rodriguez

Heidi Rodriguez

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Maria Rubio

Maria Rubio

RESOURCE ROOM TEACHER
Robin Schroeder

Robin Schroeder

GRADE 6
Jyoti Shah

Jyoti Shah

MATH TEACHER
Tyler Smith

Tyler Smith

COMPUTER/SECONDARY
Melanie Toth

Melanie Toth

MATH TEACHER
Adela Vejo

Adela Vejo

SPANISH
Alexandra Wakeham

Alexandra Wakeham

ESL TEACHER
Kent Wilson

Kent Wilson

VOCAL MUSIC
Kristen Wood

Kristen Wood

LIBRARY MEDIA ASSISTANT

Para Educators

Lama Abu Alrub

Lama Abu Alrub

PARA EDUCATOR II
Karen Bloomster

Karen Bloomster

PARA EDUCATOR II
Heidi Cusworth

Heidi Cusworth

PARA EDUCATOR II
Maria Erickson

Maria Erickson

PARA EDUCATOR I
Joy Hale

Joy Hale

PARA EDUCATOR II
Stephanie House

Stephanie House

PARA EDUCATOR II
Rupal Shah

Rupal Shah

PARA EDUCATOR II
Tatiana Ullmann

Tatiana Ullmann

PARA EDUCATOR II
Andrew Zwald

Andrew Zwald

PARA EDUCATOR II

Nutrition Services

Rosslynn Bennett

Rosslynn Bennett

NUTRITION SERVICES LEAD II
Joseph Candelaria

Joseph Candelaria

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Keya Champion

Keya Champion

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Joan Kemp

Joan Kemp

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I

School Support

James Gerdes

James Gerdes

CUSTODIAN I
Byron Iboy

Byron Iboy

CUSTODIAL FOREMAN II
Adalid Nava Salgado

Adalid Nava Salgado

CUSTODIAN II